{ Testebak derslerden geri kalma hadi şimdi başla çalışmaya. }

ÖSYM'den YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Açıklaması


YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı

DUYURU
(23 Eylül 2021)

25 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak 2021 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2021/12 İngilizce) ve 26 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak 2021 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-EUS) ile 2021 Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına (2021-STS Eczacılık) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 25 Eylül 2021 Cumartesi günü 11.00-13.30 saatleri arasında ve 26 Eylül 2021 Pazar günü 07.00-10.00 açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodluGeçici Kimlik Belgesi düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.Geçici Kimlik Belgesidışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.


ÖSYM'den YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Açıklaması Haberi İçin Yapılan Yorumlar
Cinsiyetiniz?